Aktualności
Wyburzenie starego domu i budowa nowego – co trzeba wiedzieć?
page-title image

Szukając dogodnego miejsca, w którym założy się własną rodzinę, często bierze się pod uwagę zakup nieruchomości. W tym celu ogląda się wiele gotowych już domów lub mieszkań, a także podnosi się zainteresowanie działkami, na których ewentualnie mogłaby stanąć taka inwestycja. Już na tym etapie wielu zaczyna zastanawiać się, co będzie bardziej opłacalne – wyburzenie starego domu i budowa nowego, czy może postawienie nieruchomości na nietykalnej do tej pory działce? Jeśli przemawia do ciebie opcja numer jeden, zdecydowanie musisz wiedzieć, od czego zacząć oraz, w jaki sposób postępować.

Wyburzenie starego domu i budowa nowego – czy to lepsze, niż remont?

Kupując działkę, na której znajduje się już jakiś dom, z całą pewnością zaczynasz przyglądać mu się nieco bliżej. Często już po krótkim czasie okazuje się, że wiele jego elementów wymaga pilnego remontu. Dach przecieka, instalacje są stare i niepewne, a z rur cieknie. Takie problemy mogą przysporzyć o siwe włosy, a przecież to dopiero początek. Wyburzenie starego domu i budowa nowego często okazuje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo stresu oraz ukrytych kosztów.

Rozbiórka starego domu i budowa nowego – uzyskaj pozwolenie

Jeśli po głowie chodzi ci związany z tym pomysł, pamiętaj, że zawsze rozbiórka starego domu i budowa nowego wymaga specjalnego pozwolenia. Uzyskać można je w gminie. Dodatkowo niezbędny może okazać się wykonany projekt, który przedstawisz urzędnikom, aby udowodnić im, w jaki sposób planujesz na nowo zagospodarować przestrzeń. W tej kwestii niczego nie można pozostawiać przypadkowi. Musisz zaplanować każdy kolejny krok.

Wsparcie doświadczonego geodety

Bardzo ważne jest to, aby ze swoimi pomysłami i planami zgłosić się także do geodety z doświadczeniem w podobnych działaniach. Wykonanie dokładnych pomiarów na pewno pozwoli określić, jakich wymiarów może być projektowany dom, jak mogą przebiegać jego granice oraz, o czym jeszcze pamiętać na każdym etapie. Warto zgłosić się do geodetów już na samym początku, aby nadzorowali proces od A do Z.

Usługi geodezyjne Kalisz to polecane rozwiązanie dla każdego, kto kupił lub odziedziczył działkę i chce wyburzyć znajdujący się na niej dom, aby wybudować zupełnie nowy. W ten sposób całkowicie pomija się remont i rozbudowę. Sprawdź, dlaczego geodeta jest tak ważny i, czym dokładnie się zajmuje.