GEODEZJA PRUCHNIK sp. z o.o.
ul. Bolesława Pobożnego 9, 62-800 Kalisz
tel. 62 / 766 36 74, fax 62 / 753 26 53
kom. 885 99 44 55
biuro@geodezjapruchnik.pl

Aktualności

Weryfikacja granic działki jest niezbędna dla realizacji wszelkich inwestycji na jej terenie. Dlatego dziś chcielibyśmy opowiedzieć więcej o tym procesie oraz o tym, jaką rolę w jego przebiegu ma geodeta. Czy geodezyjne określenie granic działki jest obowiązkowe przy zakupie nieruchomości? Kiedy konieczne jest odtworzenie granicy działki i kto może się o nie ubiegać? We współpracy, z jakim organem państwowym ustalamy granice działki? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w niniejszym artykule. Informacji do przekazania mamy całkiem sporo – dlatego bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury!

Geodeta to popularny zawód, a większość z nas spotkała się z jego przedstawicielami przynajmniej kilka razy. Nie zawsze jednak w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, na czym rzeczywiście polega ta profesja. Oto zbiór najważniejszych informacji!

magazyn

Pomiar objętości kruszyw granitowych na Kopali granitu Andrzej II w Strzegomiu za pomocą drona DJI Phantom 4 RTK.

Chmura punktów oraz ortofotomapa utworzona ze zdjęć wykonanych podczas nalotu fotogrametrycznego posłużyła do obliczenia objętości kruszywa granitowego. Chmura punktów może posłużyć do precyzyjnych obliczeń takich jak: pomiary odległości, powierzchni, wysokości lub objętości np. hałd piasku, żwiru czy innych materiałów sypkich. Z tego względu usługa ta jest kierowana dom. in. składów budowlanych lub kopalni.

magazyn

Obsługa geodezyjna rozbudowy oczyszczalni ścieków na terenie zakładu KILARGO w Kaliszu (2023)

magazyn

Geodezyjna obsługa budowy zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego
(pow. 5200m kwadratowych oraz 340 miejsc parkingowych) w Koninie przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej.
Inwestycja realizuje powstanie nowego dworca kolejowego i autobusowego.